Výstava nabízí cestu kolem světa

Ze Smiřic přes Boguszów-Gorce až na konec světa se zastávkou v Bílině je název putovní výstavy pohlednic, které návštěvníky zavedou na nejkrásnější a nejzajímavější místa planety.

Seznámí s úžasnými historickými poklady a díly lidských rukou a lidského ducha, ale také s obdivuhodnými výtvory přírody.  Ocitnete se na místech, která k Vám budou promlouvat jako svědci dávných věků a vyprávět Vám tajemné příběhy z dávné minulosti, na místech poznamenaných dějinnými událostmi, nezaměnitelnou atmosférou a životním stylem svých obyvatel. „Výstava je pozvánkou na obzvláště zajímavá a krásná místa naší planety. Z domovských Smiřic se zastávkou v Bílině a přes partnerské město Boguszóv-Gorce se její návštěvník, postupně přes všechny světadíly, „přesune“ až na samotný konec světa – FIN DEL MUNDO, který je zachycený na pohlednici z Argentiny z nejjižnějšího města planety Ushuaia,“ prozradil o výstavě majitel výstavy Bronislav Luňáček ze Smiřic. V několika vitrínách je instalováno celkem 1036 kusů pohlednic ze všech 201 států světa. Vystavované exponáty jsou navíc opatřeny doprovodným textem, který návštěvníkovi podá informaci, ze které země daná pohlednice pochází a co je na ní znázorněno.

Pokud máte doma pohlednice a nevíte co s nimi, přineste je do Informačního centra Pod Věží, uděláte tím sběrateli velkou radost.

Výstava potrvá do 30. září 2022 v Galerii Pod Věží. Otevřeno v otevírací době informačního centra od pondělí do pátku od 7:30 do 17:00. V sobotu od 9:00 do 14:00 hodin. Vstupné zdarma.