V Bílině je stále co objevovat


Malíř Václav Suchopárek sice pochází z Chomutova, ale v Bílině je jako doma. Jak sám říká, tak ho sem stále něco táhne. „K Bílině mám citový vztah, prožíval jsem zde první životní lásku a jsou zde krásná zákoutí, která stále chci objevovat a ztvárnit,“ prozradil na sebe malíř, který se pravidelné účastní malířských plenérů v Bílině.Jako člověk je velice aktivní v uměleckém světě. Je členem Výtvarné skupiny Spolu a účastní se různých plenérů, výstav, věnuje se restaurátorství, a také sochaření. Velmi rád maluje krajiny, různá zákoutí, ale i portréty. „Právě v zimě se věnuji malování portrétů nebo také aktů. Někdy se pustím i do moderny.“

suchopárekTaké v letošním roce se Václav Suchopárek zúčastní malířského plenéru, který proběhne od 17. 6. do 19. 6. 2022. Letošní téma je volné, a tak si malíři mohou vybrat k malování to, co je nejvíce přitahuje. Takovým místem bude například stále tajemná Bořeňská zahrada, podloubí na bílinském náměstí a Kyselka. Obrazy, které vzniknou během plenéru, budou již tradičně vystaveny v Galerii Pod Věží od 1. července do 28. srpna.

V Galerii Pod Věží bude Václav Suchopárek vystavovat obrazy s názvem Bílina a krajina od 13. května do 25. června 2022. Vernisáž prodejní výstavy se koná 12. května 2022 od 17:00 hodin.