Turistický a informační portál

Bílina

Výlety s Cepíkem - Areál Kyselka

Lázeňský komplex Kyselka

Do odpočinkového areálu KYSELKA Bílina je možné dojít od hlavního vlakového nádraží v Bílině. Stačí sledovat červenou turistickou značku.

Cesta vede podél řeky Bíliny a zhruba po 15 min chůze  se nachází dětské a workoutové hřiště. V této části trasy se také objevuje u břehů řeky nutrie říční a ve velkém množství kachny divoké. Nutrie rády loudí jídlo, a tak nepohrdnou mrkví nebo suchým rohlíkem.

Kdo chce vynechat procházku, lze vystoupit vlakem přímo na vlakové zastávce Kyselka.

V areálu mohou děti i rodiče navštívit venkovní KOUPALIŠTĚ s tobogánem, přírodní hřiště nebo MINIGOLF. Přímo u koupaliště se nabízí RESTAURACE U Kádi s dětským koutkem. V horní části areálu stojí romantická LESNÍ KAVÁRNA,Zookoutek Kyselka kde mohou děti využít také hřiště. V areálu je možnost jezdit na kole, in-line bruslích nebo si zahrát tenis. 

Koupaliště Kyselka

U letního amfiteátru, kde se nachází letní kino a pořádají koncerty, je ZOOKOUTEK s kamerunskými kozami. Z toho důvodu je potřeba zásobit se mrkví nebo suchými rohlíky.

Areál je protkán spletitými lesními cestami, které stojí za to prozkoumat. Jedna z nich, která začíná u přírodního hřiště pod lesní kavárnou, vede přímo k místu, které se říká VYHLÍDKA Bořeň (539 m.n.m). Návštěvníkům se tak naskytne úchvatný pohled na největší bílinskou dominantu.
Něco málo o lázeňském areálu Kyselka

Město Bílina je známé především vývozem léčivé minerální vody – Bílinské kyselky. V současné době se tento produkt vyváží do celého světa. Komplex lázeňských budov je trvale uzavřen a na své znovuotevření teprve čeká. V letních měsících je pro veřejnost otevřená budova Inhalatoria, kde mají návštěvníci možnost ochutnat Bílinskou kyselku přímo z pramene.

20210519 121720

Délka trasy: 2,2 km/cca od hlavního nádraží cca 35 min

Výchozí bod: hlavní nádraží Bílina

Občerstvení: restaurace U Kádi/Lesní kavárna/minigolf

Vhodné pro: všechny věkové skupiny/kočárky/invalidní vozík

TEPLICKO bílina areál kyselka

Vytvořeno 25.5.2021 13:22:38 | přečteno 934x | lada.hubackova
load