Turistický a informační portál

Bílina

Komentované prohlídky

Komentovaná prohlídka města s průvodcem

Město Bílina patří svou bohatou historií mezi nejstarší města v České republice. Leží v severozápadních Čechách mezi Teplicemi a Mostem na dohled Krušných hor se zachovalou historickou architekturou, náměstím a ojedinělou přírodní scenérií. Právem je nazývaná "Perlou severu". 

Trasa 1 -Historie a současnost představuje základní historické okamžiky města, barokní zámek, původní měšťanské domy a unikátní secesní radnici s výstupem na ochoz radniční věže ve výšce 63 m. Doba trvání cca 1 hodina.
Trasa 2 -Po stopách léčivých pramenů zavede návštěvníky do rozlehlého areálu Kyselka, kde se seznámí s historií unikátního léčivého pramene Bílinské kyselky, historií lázeňství a osobnostmi, které se o rozkvět těchto lázní zasloužily. Součástí tohoto okruhu je exkurze do stáčírny minerální vody. Doba trvání cca 2 hodiny. 

Prohlídka města se provádí dle otevírací doby Informačního centra Pod Věží od pondělí do pátku a je nutné prohlídku domluvit týden předem telefonicky a 417 810 985 / 775 601 264 nebo na e-mail: info@icbilina.cz. Skupina by měla mít minimálně 10 osob.

Ceník služeb

Dospělí

50Kč

Děti, studenti, senioři a osoby s průkazem ZTP a ZTP/P

30 Kč

Rodinné vstupné (2 dospělí a dvě děti od 6 do 15 let)

120 Kč

Děti do 6 let v doprovodu rodičů

zdarma

 

vysvětlivky pojmů

student – osoba od 15- ti do  26 let po předložení platného dokladu o studiu

senior - osoba nad 65 let věku

 

Sleva za prohlídku bude poskytnuta pouze po předložení platného průkazu.

 

 


Vytvořeno 29.10.2021 13:05:12 | přečteno 518x | tana
load