Turistický a informační portál

Bílina

Pohádkový les skrývá herní čip

IMG 7167

Kde jinde by se mohl skrývat herní čip než v bílinském Pohádkovém lese. V minulém díle Bílinského zpravodaje jsme prozradili, že dva čipy se skrývají v přírodní lokalitě Bořeň. Pohádkový les se stal v poslední době nejen rájem dětí, ale také turistů.

Historie bílinského Pohádkového lesa sahá až do 70. let minulého století, kdy Jaroslav Sekyra dostal geniální nápad. Z jeho nápadu se vychází dodnes. V Bílině vnikl spolek na záchranu Pohádkového lesa, který od 90. let začal chátrat a pohádkové figurky se začaly rozpadat.

Členové spolku Pohádkový les z.s. se pustili do obnovy nejen pohádkových figurek, ale i přírodních herních prvků. Zajímavé lokality využívá také Kulturní centrum Bílina, které zde pořádá různé pohádkové cesty pro mateřské a základní školy. Lokalita neztrácí na svém kouzlu ani v zimě, takže je možné ji navštívit kdykoli a najít si další čip do zajímavé soutěže.

Nejen děti se mohou zapojit do hry Life is Skill a stačí jen mít mobilní telefon. Hráči hledají nejrůznější místa, kde jsou umístěné čipy, které se načítají. Hra trvá od září do srpna. Na konci hry budou hráči vyhodnoceni, a kdo nasbíral nejvíce bodů, obdrží hodnotnou cenu. Do hry se registruje na stránkách www.lifeisskill.cz. Přes sekci Moje hra se vyplní přihlašovací formulář. Na stránkách Life is Skill je mapa, kde jsou vyznačená jednotlivá místa s čipy.

mapa Pohádkáč
Vytvořeno 25.5.2021 14:38:14 | přečteno 876x | lada.hubackova
load