Turistický a informační portál

Bílina

Hlídkové místo se změnilo na turistický cíl

bunkr11

Bunkr, který byl vybudován před 2. sv. válkou, patřil k linii českého opevnění od Větráku přes svahy Mnichovce na Braňany.  Takových bunkrů bylo několik, ale v důsledku těžby, byly zničeny.


Dnes slouží spíše jako vyhlídka na těžební prostor Severočeských dolů Bílina. Svou tajemnou atmosféru, si ale zachoval do současnosti. Místo, které je opředeno dávnými příběhy odvážných mužů, dnes skrývá jeden z čipů Life Is Skill. Odvahu to ale chce i dnes, pokud chcete čip najít, nesmíte se bát.

Cesta se hledá poměrně snadno. Je prakticky stejná, jako na vyhlídku Kaňkov. Pokud se vydáme prozkoumat bunkr autem, je ideální nechat ho na točně před osadou Kaňkov. Přejdeme silnici na opačnou stranu než je Kaňkov a narazíme na dřevěnou závoru, která se dá obejít. Dále po cestě dojdeme k cíli, který je na konci louky.

K zapojení do hry Life is Skill stačí mít mobilní telefon. Hráči hledají nejrůznější místa, kde jsou umístěné čipy, které se načítají. Hra trvá od září do srpna. Na konci hry budou hráči vyhodnoceni, a kdo nasbíral nejvíce bodů, obdrží hodnotnou cenu. Do hry se registruje na stránkách www.lifeisskill.cz. Přes sekci Moje hra se vyplní přihlašovací formulář. Na stránkách Life is Skill je mapa, kde jsou vyznačená jednotlivá místa s čipy.

Bunkr Kaňkov
Vytvořeno 25.5.2021 14:38:20 | přečteno 580x | lada.hubackova
load