Turistický a informační portál

Bílina

Zástupci informačních center se sešli v Bílině

311149155 1517358985448305 867098675060739932 n

Informační centrum Bílina dlouhodobě spolupracuje s Destinační agenturou Krušné hory, která každoročně pořádá hromadná setkání informačních center v různých městech a obcích v Ústeckém kraji.

V říjnu padl pomyslný los na Informační centrum Bílina, které ve spolupráci s městem připravilo zajímavý program. Cílem setkání bylo seznámení s turistickými novinkami a zajímavostmi ve městě.

Setkání zahájila místostarostka města Bíliny Marcela Dvořáková. „Podpora turistického ruchu ve městech našeho regionu je velice důležitá a pomáhá vytvářet pozitivní vnímání nejen našeho města, ale také celého našeho regionu. Město Bílina je velice zajímavé historické město s bohatou kulturou a vyžitím a je důležité ho takto reprezentovat.“

Program začal prohlídkou secesní radnice, jejíž součástí byl výstup na nově zrekonstruovanou radniční věž. Účastníci setkání navštívili také vítěze soutěže o Nejlepší provozovnu, kterou pořádá Kulturní centrum Bílina. V loňském roce se uskutečnil první ročník a vítězem se stal krámek Namydlená Káča. V tomto příjemném obchůdku se pracovníci infocenter mohli podívat na výrobu přírodního mýdla a seznámit se s dalšími zajímavými produkty, které se zde běžně prodávají a mnoho z nich patří mezi regionální produkty.

Program pokračoval návštěvou areálu Kyselky, kde se delegace seznámila s historií a provozem ve stáčírně Bílinské kyselky, kterým je provedl marketingový manažer společnosti BHMW, Karel Bašta. Zajímavý výklad byl ukončen ochutnávkou přírodní mineralizované vody v budově Inhalatoria.  Všichni si setkání v Bílině užili a již se těší na shledání v dalším zajímavém městě.

Iveta Richterová

Vedoucí OŠKaS


Setkání IC 2022

Setkání na radnici 1

Setkání na radnici 1

 
Setkání na radnici 2

Setkání na radnici 2

 
Návštěva radniční věže

Návštěva radniční věže

 
Bílinská stáčírna 1

Bílinská stáčírna 1

 
Bílinská stáčírna 2

Bílinská stáčírna 2

 
Bílinská stáčírna 3

Bílinská stáčírna 3

 
Bílinská stáčírna 5

Bílinská stáčírna 5

 
Bílinská stáčírna 6

Bílinská stáčírna 6

 
Inhalatorium 1

Inhalatorium 1

 
Inhalatorium 2

Inhalatorium 2

 
 
Vytvořeno 26.10.2022 15:15:02 | přečteno 835x | lada.hubackova
load