Turistický a informační portál

Bílina

Rozsvícení vánočního stromku a večerní výstupy na radniční věž

Věž 2

Adventní čas je za dveřmi a nejen náměstí rozzáří vánoční výzdoba. Poslední sobotu v listopadu letošního roku se v Bílině po dvou letech dočkáme slavnostního rozsvícení vánočního stromu s bohatým doprovodným programem na Mírovém náměstí.


Slavnostního zahájení a moderování celé akce se ujme v 15:00 Petr Stolař z Divadla v Pytli, se kterým Kulturní centrum Bílina akci připravilo. Nebude chybět hudební vystoupení v podání dětí z bílinských mateřských škol a hudebního dua Pavel a Kaca. Návštěvníci nepřijdou o pohádkový příběh s názvem Andělské světlo. Novinkou bude videoprojekce, která nahradí tradiční ohňostroj a bude se promítat na budovu městské radnice. Rozsvícení vánočního stromu bude vyvrcholením celého večera v 18:00 hodin. Na Mírovém náměstí bude zajištěn stánkový prodej, občerstvení, a to včetně stánků šikovných rukou.

Večerní výstup na věž

Jeden z nejhezčích pohledů na bílinské náměstí je bezesporu z radniční věže, která se veřejnosti otevřela přesně před rokem po náročné rekonstrukci. Stejně jako o loňském adventu bude radniční vyhlídka otevřená veřejnosti kromě klasických výstupů i v pozdějších hodinách od 28. listopadu, a to každé pondělí a středu od 16:30. Vystoupat na radniční věž ve večerních hodinách a užít si pohled na vánoční Mírové náměstí bude možné do 21. prosince 2022.

 V sobotu 26.11. 2022 v době konání slavnostního rozsvícení vánočního stromu bude radniční věž zpřístupněna veřejnosti v 14:00 / 15:00 / 16:00. Vstupné: 20 Kč.


Vytvořeno 23.11.2022 11:15:24 | přečteno 466x | lada.hubackova
load