Turistický a informační portál

Bílina

Radovesická výsypka bude mít své vlastní logo

20210519 175804

Kypu neboli Radovesickou výsypku zná snad každý, kdo žije v Bílině nebo přilehlých obcích. Tento krásný kus přírody zde však nebyl odjakživa. Mnozí si jistě ještě pamatují údolí Lukovského potoka, kde se nacházely obce Lískovice, Chotovenka, Hetov, Dřínek a Radovesice, které musely v 60. letech minulého století ustoupit otevření  Velkolomu Maxim Gorkij.


V současné chvíli se dokončují rekultivační práce a část této krásné přírody je již zpřístupněna veřejnosti. Najdete zde cyklostezky, naučné stezky a několik turistických tras. Své místo zde mají i školy a školská zařízení, které mohou prostory využít k venkovní výuce. Severočeské doly a.s., kterým výsypka patří, tak formou komplexní rekultivace vrací krajině původní účel a zároveň umožňují široké veřejnosti toto krásné místo navštěvovat a využívat.

Možná Vás při procházce Radovesickou výsypkou napadne, jak by mohlo vypadat její logo. Zkuste ho nakreslit, namalovat nebo graficky zpracovat. Své návrhy můžete nechat na vrátnici ZŠ Za Chlumem nebo poslat emailem na reditelka@zschlum.cz

Těšíme se na Vaše návrhy.

 


Vytvořeno 22.6.2021 14:33:45 | přečteno 1267x | lada.hubackova
load