Turistický a informační portál

Bílina

Offroad Safari byl pro pracovnice infocentra zážitkem

Offroad.JPG

Pracovníci turistických informačních center se každoročně scházejí na různých místech v Ústeckém kraji, kde si vyměňují své zkušenosti a seznamují se s novými turistickými cíli.

Letní setkání se uskutečnilo v Litvínově ve spolupráci s Offroad Safari. Podle pracovnice Informačního centra v Bílině Lenky Říhové to byl ohromující zážitek. „Projeli jsme Růžovodolskou výsypku odkud je výhled na město Most a Záluží. Během jízdy jsme poslouchali zajímavý výklad jednatele společnosti Martina Bareše o fauně a flóře.“ Cesta dále vedla nad zámek Jezeří, odkud je vyhlídka na vytěženou krajinu, která se pozvolna probouzí k životu. 

Po návštěvě Jezeří nabrala výprava směr k jezeru Most, kde se účastníci dozvěděli další zajímavé informace. „Offroad Safari mohu jen doporučit, protože se jedná o nevšední zážitek, kde se dozvíte hodně zajímavostí a můžete prozkoumat nová, a jak řekl náš průvodce, magická místa,“ popsala Říhová.

Dalším zážitkem byla návštěva Valdštejnského zámku v Litvínově, kde si účastníci vyměnili pracovní zkušenosti a probrali novinky z jednotlivých měst  Ústeckého kraje. „Prohlídka zámku s výstavou o životě a umění v amazonském pralese nebo přehlídka nápadů, řemesel, zručnosti a vtipu byla úžasná,“ dodala.

Vzájemná setkávání pracovníků informačních center se ukázalo jako velmi podnětné. Hlavně proto, že je to způsob, jak propagovat své město a objevovat zajímavá turistická místa doslova za rohem. 

Foto: L. Říhová
Vytvořeno 26.6.2023 10:41:42 | přečteno 199x | lada.hubackova
load