Turistický a informační portál

Bílina

Obrazy odhalují skryté kouty duše

VÝSTAVA PROSINEC 2022

Tento rok, který byl ve znamení sociálních bouří, světových změn a klimatických přestřelek na evropské úrovni. Jediné co je stabilní jsou lidské emoce ať už pozitivní nebo negativní, ale stále se s nimi musíme učit pracovat. Právě o emocích a tajemných zákoutích duše je prosincová výstava v Galerii Pod Věží s výstižným názvem „Krajiny duší pro ty, co tuší…“. Autorkou abstraktních obrazů je chomutovská malířka Miroslava Hubertová.


Energická a svérázná umělkyně vděčí za lásku k výtvarnému umění hlavně mamince, která jí dle jejích slov udávala směr. „Od mala velmi ráda tvůrčím způsobem zkouším, co je v umění možné, abych vyjádřila, co cítím a promlouvala k ostatním,“ uvedla s tím, že po ukončení základní školy se vrhla na studium v Karlových Varech obor malby skla a porcelánu. „Do světa profesionálních malířů mi otevřel dveře chomutovský spolek umělců pod vedením akademického malíře a sochaře Kamila Sopka,“ prozradila malířka.

Nejsou to jen obrazy na plátně, ale svou tvorbu zachycuje na různých plochách z různých materiálů jako je dřevo, keramika nebo látka. „V poslední době také navrhuji a vyrábím autorské hračky, pro které mi motivaci dává mých pět dětí. Také se zabývám výrobou šperků a jiných dekorativních předmětů,“ doplnila autorka výstavy výčet své další tvorby.

Výstava v Galerii

Každý namalovaný obraz promlouvá jiným jazykem a evokuje vnitřní vnímání toho, kdo se na něj dívá. Barvy a kompozice jednotlivých tvarů dává tušit cosi za oponou, kde končí realita a začíná snový svět. Kdo se chce ponořit do těch nejhlubších hlubin duše, neměl by si právě tuto výstavu nechat ujít. Vernisáž výstavy se koná 8.12. 2022 od 17:00 hodin. Obrazy si můžete prohlédnout do 23.12.2022. 


Vytvořeno 30.11.2022 13:52:02 | přečteno 144x | lada.hubackova
load