Turistický a informační portál

Bílina

Mistryně turistiky vystavuje v galerii fotografie stromů

DSCN0632

Pouť z Pyrenejí do Santiaga de Compostela není jen zajímavá trasa pro turisty všech národností, ale hlavně seznamuje poutníky s přírodou, kterou procházejí.

Na pouť do Santiaga de Compostela se také vydala turistka z Litvínova, Květoslava Drdová se svým fotoaparátem. „Na této cestě jsem pořídila mnoho fotografií, ale hodně mě zaujaly stromy. Jsou různě pokroucené, srostlé, ale vyzařují zvláštní krásu,“ uvedla, proč si pro svou výstavu fotografií vybrala právě stromy, které vyfotila během pouti ve Španělsku.

Květoslava Drdová je členkou turistického oddílu v Litvínově a pyšní se titulem „Zasloužilý mistr turistiky“. „Získat takový titul není vůbec snadné a já jsem si za ním šla od roku 1993. Má totiž velmi přísná kritéria.“ V České republice má tento titul pouze pět mužů a dvě ženy. Turistika se pro Květoslavu Drdovou stala životním krédem. Nestačí jí klasické turistické trasy, ale s chutí vyleze i ferratu. Sama dodává, že již zdolává ty jednodušší. Možná by na tom nebylo nic zvláštního, až na to, že Květoslavě Drdové je lehce přes osmdesát let.

Výstava poutních stromů ze Svatujakubské cesty je k vidění v Galerii Pod Věží do 25. listopadu 2022 od pondělí do pátku v době otevření informačního centra. (hub)


Svatojakubská cesta

Svatojakubská cesta nebo Cesta svatého Jakuba je název historické sítě dvanácti poutních cest, které vedou ke hrobu svatého Jakuba Staršího v katedrále v Santiagu de Compostela ve španělské Galicii. Trasy jsou značené moderním turistickým značením a většinou procházejí historickými poutními směry.

Zdroj: Wikipedie

Výstava Květa Drdová

Stromy Svatojakubské cesty

Stromy Svatojakubské cesty

 
Pouť z Pyrenejí do Santiaga de Compostela

Pouť z Pyrenejí do Santiaga de Compostela

 
Putování po Svatojakubské cestě

Putování po Svatojakubské cestě

 
Osobní cestopis

Osobní cestopis

 
 
Vytvořeno 31.10.2022 12:30:07 | přečteno 388x | lada.hubackova
load