Turistický a informační portál

Bílina

Město Bílina v roce 2023 běhá pro Elišku

Konto bariéry

Každý, kdo by chtěl pomoci se může zapojit do akce pro Konto bariéry s názvem Run And Help. Jedná se o charitativní akci na podporu konkrétních lidí s handicapem. V Bílině se letošní rok jedná o Elišku Brunovou, která onemocněla vážnou nemocí a musí se starat o dvouletou Sárinku s handicapem. 

Příběh Elišky a její rodiny

Eliška Brunová je mladá maminka, kterou život skutečně nešetřil. V listopadu 2020 se Elišce a jejímu manželovi Davidovi narodila vytoužená dcerka Sára. Štěstí z právě narozeného miminka, ale vystřídal strach. První náznak toho, že je něco špatně, byl již v porodnici, kdy vyšly špatné výsledky screeningu sluchu a ani následně na ORL paní doktorka ouška nenaměřila. Malá Sára podstoupila v FN Motol vyšetřeni SSEP a vše bylo jasné – praktická hluchota. Život se Elišce a Davidovi Konto 1obrátil vzhůru nohama, ale po přijetí této informace začali okamžitě shánět informace, jak by mohli Sáře zajistit kvalitní život. Dostala sluchadla, se kterými měla velmi hezké výsledky, ale bohužel jí stále zlobily vysoké frekvence. Po několika vyšetřeních a konzultacích na klinice v Brně se rozhodli pro kochleární implantáty. 16. 5. 2022 byl den D a Sára podstoupila operaci. Bylo to velmi náročné období pro celou rodinu, ale vše se podařilo a Sára nyní s kochleárními implantáty slyší. Nyní dochází každý měsíc na logopedii a nastavování implantátů do FN Motol, aby se rozmluvila a měla naději na život, jaký si zaslouží každé malé dítě.  Zdálo by se, že vše zlé už je za nimi a nyní si konečně začnou užívat téměř bezstarostného života, ale krátce na to přišla další a daleko těžší rána osudu.Konto 2

Dne 7. 10. 2022 byla Elišce diagnostikována rakovina. Hlavní nádor byl nalezen v břišní bláně (Bursa omentalis), která chrání ostatní orgány, bohužel ale i ty byly zasaženy a metastáze se již rozšířily na okolní orgány. Zejména pak na játra a slinivku. Eliška nyní absolvuje hormonální léčbu, která momentálně pomáhá růst nádoru a metastází zastavit a stav stabilizovat. Operovatelné to již bohužel není, nádor je příliš velký, ale všechny možnosti ještě využity nebyly. V záloze je ještě tolik obávaná chemoterapie nebo léčba v jiných střediscích či v zahraničí, což bude ovšem náročné jak fyzicky, tak finančně, jelikož to pojišťovna neproplácí. 

Výtěžek bude tedy určen na náklady spojené s Eliščinou léčbou, dále bude použit na náklady spojené s léčbou malé Sárinky a v neposlední řadě na běžné výdaje celé rodiny, jelikož manžel David nyní zastává roli otce tak i matky na plný úvazek, tudíž musel ukončit pracovní poměr a zůstat doma, což je pro rodinu velmi náročná životní situace.


Vytvořeno 14.4.2023 15:55:25 | přečteno 679x | lada.hubackova
load