Turistický a informační portál

Bílina

Martin Neumaier: Ženy jsou to nejkrásnější, co máme

neumaier.jpg

Začínající malíř, rodák z Ústí nad Labem, v současnosti žijící v obci Vodranty u Čáslavi, má celý svůj dosavadní profesní život spojen se železnicí. V současné době se věnuje zavádění sankčního systému na Správě železnic s. o.


V soukromí je to muž mnoha zaměření a koníčků od akustické kytary a zpěvu přes cestování a astrologii až k psychosomatice a léčitelství. A jedním z dalších se mu stalo i malířské plátno.

V roce 2018 se přihlásil na kurz kreslení pravou mozkovou hemisférou a následně absolvoval v Telči letní základní kurz kreslení tužkou se společností Serafín. Na kurzu si koupil své první akrylové barvy a namaloval svůj první obraz s tématem Telčského zámku. Měl z něj takovou radost, že se ihned po prázdninách rozhodl přihlásit do večerního malířského ateliéru, kde se pod odborným dohledem lektorky Zuzany Šípové-Dvorské malování začal věnovat více a postupně tak pronikat do tajů malířských technik. V roce 2019 zkusil poprvé olejové barvy a ty jej oslovily natolik, že již u nich zůstal.

Svou tvorbu věnuje převážně ženám, neboť jak sám říká, je to to nejkrásnější, co kolem sebe máme. Svými obrazy se snaží zachytit jejich pomíjivou krásu i něžný půvab. Zkouší však i jiná témata, a to krajiny, přírodu nebo zátiší.  Postupně tak hledá svůj rukopis. 

Výstava obrazů potrvá v Galerii Pod Věží do 30. září 2023. Otevřeno v pondělí až pátek od 8:00 do 17:00 hodin. V sobotu od 9:00 do 14:00 hodin. Vstup volný. 


Vytvořeno 9.9.2023 13:33:52 | přečteno 30x | lada.hubackova
load