Turistický a informační portál

Bílina

Jiří Tošev: Baví mě vlastní nekonečná fantazie bez pravidel

výstava duben

Příroda a život kolem nás jsou tou největší inspirací pro malíře Jiřího Toševa, jehož obrazy jsou vystaveny v Galerii Pod Věží v měsíci dubnu.

Galerie nabízí své prostory především profesionálním regionálním umělcům, ale i těm, kteří jsou na úplném začátku své umělecké tvorby. Mezi ty začínající patří i Jiří Tošev, který s malováním začal ve svých dvaceti letech. „Malovat jsem začínal temperami, ale postupem času jsem si pořídil akrylové a olejové barvy. Nestudoval jsem žádnou uměleckou školu, ani nechodil na žádné kurzy, ale informace jsem čerpal na internetu,“ prozradil o sobě Tošev s tím, že začátky nebyly lehké. „Trpělivost a čas ale ukázaly, jak dobří společníci jsou pro mne dosud nepoznané části tohoto tajemného světa barev, který mne začal více fascinovat.“

Inspiraci k malování hledá všude kolem nás, v knihách, na internetu, ale hlavně ve své fantazii, která je nekonečná a bez pravidel. „Je mnoho lidí, co mají chuť si něco namalovat, ale mají strach z neúspěchu, a tak se o to ani nepokusí, ale ono neexistuje nepovedené dílo, jen nemusí být podle vašich představ tak dokonalé, ale to nevadí, příště to bude lepší,“ myslí si Jiří Tošev. „Toto bude má první výstava, a jsem moc vděčný mé přítelkyni, která vše zajistila a samozřejmě i městu, které mi výstavu umožnilo. Je to pro mne nezapomenutelný pocit a svým způsobem i odměna,“ doplnil.

Výstava potrvá od 5.4. do 29.4. 2023 v Galerii Pod Věží. Veřejnosti je výstava k dispozici v době provozních hodin informačního centra. Vstup volný.


Vytvořeno 23.3.2023 10:00:34 | přečteno 510x | lada.hubackova
load