Turistický a informační portál

Bílina

Informační centrum poskytuje kvalitní služby, dokládá to certifikát

IMG 7615

Informační centrum Bílina pod radnicí obhájilo certifikát kvality Jednotné klasifikace turistických informačních center ČR. Platnost dokumentu je nyní do července 2023, o jeho přidělení rozhoduje pětičlenná certifikační komise složená ze zástupců A.T.I.C. ČR, CzechTourism a dalších subjektů působících v oblasti cestovního ruchu.


Certifikát je dokladem o splnění základního standardu služeb TIC a současně podmínkou pro certifikaci v rámci Českého systému kvality služeb či klíčem k dotacím na podporu činnosti TIC v rámci jednotlivých krajů. Zavedením tohoto certifikačního systému se vytváří základní předpoklad pro trvalé zvyšování a udržování kvality poskytovaných služeb TIC v České republice.

Pro získání certifikátu musí informační centrum splňovat požadované podmínky. Mezi ně patří například umístění centra na veřejně přístupném místě s přirozenou koncentrací turistů. Dále musí informační centrum vyhledávat, shromažďovat, aktualizovat a dále šířit přesné turistické informace z oblasti své působnosti. Informační centrum má také poskytovat veřejnosti informace různými formami, například ústně, telefonicky, písemně či prostřednictvím elektronických médií. “Získání certifikátů nás dále zavazuje k dalšímu rozvoji a zkvalitňování našich služeb. V rámci toho jsme například pořídili nový informační kiosek, díky kterému si lidé mohou bezplatně a snadno vyhledat informace, které je zajímají. Tato služba tedy rozšířila již tak rozsáhlou oblast činností, které veřejnosti nabízíme,” uvedla vedoucí Informačního centra Bílina Lada Hubáčková.

 


Vytvořeno 6.8.2021 9:13:18 | přečteno 1153x | lada.hubackova
load