Turistický a informační portál

Bílina

Galerii v lednu zaplní příroda

IMG 2777

Zimní období ubírá všem na energii a v lednu je do jara ještě daleko. Do Galerie Pod Věží ale už jaro dorazilo, alespoň v podobě výtvarného umění malířky Květuše Burešové a Zuzany Muzikant Jeřábkové. Obě pocházejí z Mladé Boleslavi a mají za sebou bohatou malířskou historii.


Květuše Burešová začala s malováním akvarelů květin a miniatur krajin olejem v devadesátých letech. „Nejraději mám olejomalbu, protože tak nejlépe mohu vyjádřit krásu a barevnost krajiny, květin, stromů a všeho kolem nás nejvěrohodněji,“ uvedla. „Má tvorba je realistická, ale snažím se do obrazu vnést svůj pohled a své vnímání malovaného tématu.“ Malířka se také zabývá malbou na hedvábí, kde může uplatnit pocitově více fantazie. Svou tvorbu vystavuje po celé České republice a zúčastňuje se mezinárodních festivalů umění. „Malování je pro mne důležitou součástí života, dodává mi radost z tvorby, chuť poznávat nové techniky, možnost nových kontaktů, nových přátel, jednoduše řečeno naplno žít,“ vyjádřila své pocity umělkyně, která prošla kurzem malby u malířky Jolany Čechové nebo ak. Ildara Yussupova.

Zuzana Muzikant Jeřábková, která vystavuje společně s Květuší Burešovou, maluje již od předškolních let. Několik let docházela k ak. malíři Stanislavu Kovářovu, kde získala základy kresby. V roce 2007 se zúčastnila první společné výstavy Salon mladoboleslavských výtvarníků. „Obrazy pojímám svou formou, ve které se nesnažím a dokonalé zobrazení reality, ale spíš o zachycení atmosféry a nálady. Zabývám se hlavně portréty a přírodními motivy,“ prozradila o sobě s tím, že její oblíbená technika je olejomalba a v poslední době akvarel. „Malování je pro mě relaxací a způsobem vyjádření. Nejvíce mě těší, když má z obrazu radost moje okolí.“ Zuzana Muzikant Jeřábková je členem Mladoboleslavského sdružení umělců VLNA a Sdružení výtvarníků ČR. Stejně jako její kolegyně navštěvovala hodiny figurální malby u ak.malíře Ildara Youssupova.

Výstava potrvá do 31. ledna 2023. Galerie je otevřená od pondělí do pátku od 7:30 do 17:00 hodin.


Výstava leden 2023

K. Burešová - Květina v bílé váze

K. Burešová - Květina v bílé váze

 
K. Burešová - Záplava kopretin

K. Burešová - Záplava kopretin

 
Z.M.Jeřábková - Zimní ráno

Z.M.Jeřábková - Zimní ráno

 
Z.M.Jeřábková

Z.M.Jeřábková

 
K.Burešová - Máky v zahradě

K.Burešová - Máky v zahradě

 
K.Burešová - Nostalgie

K.Burešová - Nostalgie

 
Galerie Pod Věží

Galerie Pod Věží

 
 
Vytvořeno 29.12.2022 16:39:30 | přečteno 746x | lada.hubackova
load