Bílinská zákoutí v pastelových barvách Milana Kreitzera

Bílina se svými památkami, historickými stavbami a dalšími zajímavými místy včetně okolní krajiny přitahuje stále výtvarníky a zvláště malíře.
Další výtvarník v řadě, kterého zaujalo a inspirovalo město Bílina, je teplický malíř Milan Kreitzer. Původním povoláním strojní inženýr se výtvarné tvorbě věnuje již od středoškolských studií na gymnáziu u prof. Malečkové a souběžně na II. cyklu Lidové školy umění u ak. malíře Vladimíra Šavla. Následně po vysokoškolském studiu absolvoval Lidovou konzervatoř – výtvarný obor v Praze u akademických malířů V. V. Palečka, L. J. Kašpara a V. Šafránka.
Ve své volné tvorbě se zaměřuje především na městskou i volnou krajinu, ale nezanedbává ani malbu figury nebo zátiší a občas tvoří i dřevěné plastiky.
Autorovou preferovanou technikou je malba pastelem, který s oblibou kombinuje s kvašem nebo akrylem. Jasné barevné plochy doplňuje a zpřesňuje dynamickou, uvolněnou kresbou. Kresbu považuje za základ většiny výtvarné tvůrčí činnosti. Oblíbenými malíři jsou francouzští fauvisté a němečtí expresionisté.
Milan Kreitzer vystavuje již od 70. let skupinově i samostatně a má na svém kontě na 30 samostatných i tematických výstav.
Zveme Vás na bílinskou výstavu do Galerie Pod Věží, která bude otevřena od 4. května do 29. května 2023 vždy v provozních hodinách Informačního centra Bílina. Vstup zdarma.