Turistický a informační portál

Bílina

16. International Roots & Blues festival Bílina

Roots and blues fest Bílina small

Pořadatel festivalu Pure Music, z. s. se  v roce 2022 rozhodl uspořádat 16. Roots & Blues festival opět v areálu Lesní kavárny Kafáč.  Program 16. ročníku bude opět pestrý, multižánrový a mezinárodní. Festival se uskuteční v sobotu 18.6. 2022 od 14:00.


Festival  v 14:00 zahájí britský zpěvák, kytarista a písničkář  Justin Lavash, který prezentuje originální písničky s prvky bluesu, alternativy a rocku. Justina Lavashe bílinské publiku dobře zná, protože v Bílině již vystoupil několikrát a před lety se přestěhoval do Teplic. Justin spolupracoval třeba s Lenkou Dusilovou, Monikou Načevou a na kontě má několik autorských CD.

 

Druhým účinkujícím bude chorvatský multižánrový kytarový virtuóz Damir Hall Halilić, který ve svém žánru patří k evropské špičce. Koncertoval a spolupracoval třeba s legendárním Tommy Emmanuelem. Jeho vystoupení bude bezpochyby patřit ke špičce letošního ročníku. Hall vystoupení v Bílině v rámci svého evropského turné.

 

Kolem 16:30 se zahraje britské písničkář, kytarista a zpěvák Jamie Marshall, který již několik let žije v Praze. Kromě hudby se věnuje i herectví. V Bílině zahraje akustické blues s prvky folku. Jeho charizmatický hlas doplňuje jeho akustická kytara.

 

Večerní blok odstartuje vystoupení speciální formace, která vznikla kvůli jednomu koncertu, který bude věnován památce legendárního českého kytaristy a skladatele Luboše Andršta. Vystoupí umělci jako Ondřej Konrád, Walter Bartoš, Petra Börnerová a další. Diváci se můžou těšit na písničky od různých bluesových velikánů jako B.B. King, Muddy Waters nebo Jimmy Reed.

 

V 18:00 se představí trio slovinského zpěváka a kytaristy Paul Batta.  Paul Batto jr. trio hraje směs bluesu, gospelu, folku  a jazzu. Pravidelně vystupuje na evropských festivalech a v klubech. Trio doplňuje kytarista Robert Krossl a skvělý pianista Ondřej Kříž.

 

Závěr 16. ročníku Roots & Blues festivalu bude patřit jednou z nejlepších českých jazzových a bluesových kytaristů a skladatelů, Romanovi Pokornému, který vystoupí s kapelou Roman Pokorný Blues Box Heroes

Kapela hraje elektrické blues s prvky jazzu. Roman pokorný spolupracoval s celou řadou významných českých ale i zahraničních umělců jako třebas Ladislavem Kerndlem, Yvonou Sanchez, Steavem Clarkem, Tonyou Graves nebo Emilem Viklickým. V roce 2000 získal Zlatého Anděla.

 

Po skončení hlavního programu bude následovat „afterparty“ s akustikou formací VaPa acoustic, která má v repertoáru hity od světových a i československých interpretů.

Festival pořádá  Pure Music, z. s. ve spolupráci s lesní kavárnou Kafáč..  Festival se uskuteční díky finanční podpoře města Bíliny a partnerů: Swedlanore, Severočeské doly a.s., OSA, AGC a mediálních partnerů.

Změna programu vyhrazena.

Více informací naleznete na webových stránkách:  www.puremusic.cz  

 

14:00 Justin Lavash (UK)

15:00 Damir Hall Halilić (CRO)

16:30 Jamie Marshall (UK)

18:00 Pocta Luboši Andrštovi : Ondřej Konrád, Petra Börnerová, Walter Bartoš a další

19:30 Paul Batto jr. Trio (SL/CZ)

21:00 Roman Pokorný Blues Box Heroes (CZ)

22:00 Afterparty : VaPa Acoustic (CZ)

 

Tomáš Bobrovniczký

Pure Music, z.s.


Vytvořeno 6.5.2022 15:13:59 | přečteno 903x | lada.hubackova
load